Láska a úsměv

Naše poslání je zcela prosté a upřímné, postrádající jakýkoli jiný úmysl, než vykouzlit pár úsměvů navíc v životě těch, kteří to nejvíc potřebují. Jo: „milujeme děti a máme rádi koně“ a víme, že spojení  těchto dvou čistých stvoření může působit zázraky na poli strádající dětské duše a jejího pozitivního vývoje. Jsme přesvědčeni, že i sociálně znevýhodněné děti mohou být neméně talentované a snažíme se jim pomoci.
O nás

Naše poslání je zcela prosté a upřímné, postrádající jakýkoli jiný úmysl, než vykouzlit pár úsměvů navíc v životě těch, kteří to nejvíc potřebují. Jo: „milujeme děti a máme rádi koně“, a víme, že spojení těchto dvou čistých stvoření může působit zázraky na poli strádající dětské duše a jejího pozitivního vývoje. Jsme přesvědčeni, že i sociálně znevýhodněné děti můžou být neméně talentované a snažíme se jim pomoci.

Dětský domov, Klokánek či pěstounské rodiny - pro mnoho nezasvěcených lidí povrchová stigmata. Kdo nezažil, neví, jak hluboký je tento druh smutku.  Zde škoda každé kapky lásky, která padne vedle a věřte, či ne, koně doopravdy milovat umí! A právě děti jsou k projevům lásky velmi citlivé.

„Od běžného kontaktu s koněm, přes profesionální tréninky k opravdovým závodům– děti si sami přijdou na to jaká je jejich cesta a neproměňují naše představy ve skutečnost.  Naopak, jejich představy a předsevzetí jim pomáháme realizovat my, foukáme bolístky a sdílíme šťastné úsměvy.

Nakonec…přijďte se někdy podívat.:)

V roce 2014 jsme naši činnost rozšířili i o rybaření s dětmi. Chytáme především na těžko v klidných vodách. Kaprařina je stěžejní disciplínou, ale dětem samozřejmě nebráníme vyzkoušet cokoliv. Dalším důležitým krokem by měl být lov sumců (hlavně v létě, když mají děti prázdniny a můžou s námi strávit pár nocí „pod širákem“), který je pro ně úžasným zážitkem a dobrodružstvím. Společné rybaření nechává děti, aspoň na těch pár vzácných chvil, zapomenout na jejich každodenní realitu, nacházejí zde i novou společnou řeč, dělí se o úkoly a zodpovědnost. Nesmírně si vážíme jakékoliv pomoci a podpory, které nám pomůžou zefektivnit naše snažení. Čím lepší zázemí budeme moci dětem poskytnout, tím více se nám jich podaří motivovat rozvíjet své schopnosti i mimo dětský domov.

To jsme my

Správní rada
Mgr. Jan Svítil – ředitel Dětského domova v Hodoníně ( předseda SR )
Mgr. Sisa Lelkes Sklovska – pěvkyně
Ing. Michal Hejč – podnikatel

Dozorčí rada
Mgr. Bc. Marek Košut – starosta městyse Moravská Nová Ves ( předseda DR )
Anna Hauserová – hlavní ekonom spol. Agromoravia
Pavel Polach – finanční poradce

Zakladatelé
Regina Lanová – živnostník ( ředitelka o.p.s. )
Gregor Mikesa – student UNI Wien

Posily
všechny děti z DD Hodonín
Janka Krůtilová
Miluška a Áďa z Ranče Podluží
Renča Knotková
Ester Lanová
Vlasta Šoupalová
kamarádi z hospody u Sečkářů
a spousta moc milých přátel  Spolupracujeme
Zdenka Skripová – trenérka / patří mezi českou špičku drezurního jezdectví - naše Zdenička!
Braňo Hudeček – kovář / "chceš li mít zdravého koně, pořiď mu špičkového kováře" 
Zdena Dobešová - veterinářka s velkým srdcem

Naši kamarádi
Dětský Domov Hodonín
Rotary klub Valtice – Břeclav
Městské muzeum a galerie Břeclav
Jarko Jelenek
Jaroslav Glos
František a Jan Žákovi
Miladka a Kamil Brančíkovi
Filip Šumbera
Andrejka Dušinská
Vinaři z Moravské Nové Vsi
Řezníci Žůrek a Janůš
Pivovar Moravský Žižkov
Galerie Hodonín
Marek Balog
Pekárna Hapek